Tamamen Güneş Enerjisi ile Doğal, Gıda Kurutma Teknolojisi

Hızlı

Hijyenik

Ekonomik

Sağlıklı

Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!
0533 264 5468
info@thetaenerji.com.tr

Günebakan V1

ilk versiyondur, içeriden yükleme yapılır, Güneş enerjisi ile çalışır, Giriş & Çıkış fanları ve filtreli merceklere sahiptir, Doğal & hızlı kurutma sağlar, Gıdanın Yapısını bozmaz, Otonomdur.

Günebakan V1.1

Günebakan V1'deki gibi bir operatöre ihtiyaç duyar fakat dışarıdan yükleme yapılır, Eş zamanlı farklı gıdaların kurutulmasına elverişlidir, Güneş enerjisi ile çalışır, Giriş & çıkış fanları ve filtreli mercekleri vardır, Hızlı ve doğal kurutma sağlar, Otonomdur.

Günebakan V2

Operatöre ihtiyacı yoktur, Entegre sistemler için tasarlanmıştır, konveyör bantlıdır, Güneş enerjisi ile çalışır, Giriş & çıkış fanları ve filtreli mercekleri vardır, Doğal ve hızlı kurutma sağlar, Gıdanın yapısını bozmaz, Otonomdur.

Günebakan Box

Günebakan V ürünleri gibi direkt Güneş enerjisi ile değil de endirekt Güneş enerjisini kullanır, Kabin şeklindedir, Güneş enerjisi ile ısıtılan hava eşanjör yardımı ile kabine pompalanır.

Günebakan Ürün Ailesi

Genel Bakış

Yoğunlaştırma

Teknolojisi mühendislerimiz tarafından geliştirilmiş merceklerimiz ile Güneşin kurutma alanına eşit şekilde dağılmasını sağlıyoruz. Böylece Güneş direkt gıdaların üzerinde yoğunlaşmaya başlayarak hızlı bir şekilde kurutma sağlıyor. Merceklerimiz aynı zamanda Güneş'in zararlı ışınlarını da engelleyerek gıdaların besin değerlerinin düşmesini önler, meyve/sezelerin yapısını bozmaz.

Konstrüksiyon

Günebakan ailesinin kontrüksiyonunda paslanmaz çelik ve PVC kullanılmıştır. Gıda kodeksine uygundur. Numune örneklerinde ilgili testleri yapılmıştır. İstediğiniz boyutlar talebinize göre hazırlanabilmektedir.

Otomasyon

Günebakan ailesi sistemlerinde otomatik karar algoritmasına bağlı her ürüne özel kurutma seçenekleri ile kurutulan ürünlerden en üst performans alınması tasarlanmıştır. Sisteme entegre IoT platformu ile de kullanıcıya uzaktan kontrol, izleme ve raporlama imkanı tanır. Sıcaklık, nem gibi standart bilgilerin yanında kalan kurutma süresi, günlük ya da aylık üretim hacmi gibi bilgilere konforlu ulaşım imkanı sağlar.

Mercek Teknolojisi

Tüm ürünlerimizde aynı yoğunlaştırma teknolojisini kullanıyoruz fakat merceklerimiz de Günebakan versiyonlarına göre ya da kurulacak yere göre boyutsal ve yapısal değişiklikler yapılıyor.

Kurutma Takvimi

Günebakan ürün ailesi açık alanlar için tasarlanmıştır. Kurulacağı yere göre değişiklik gösterse de Ankara da yaptığımız testlerce nisan başından ekim ortalarına kadar kurutma yapmak mümkündür.

İhtiyaç

Ürünlerimiz elektrik/gaz vb. ihtiyaç duymadan kurutma işlemini gerçekleştirir. Fanların çalışması için etkinleştirilecek panellerle ek hiçbir maliyete gerek duymadan gıdalarınızı güvenle kurutabilirsiniz.

Kurutma Süresi

Ürünlerimiz geleneksel yöntemlere kıyasla %98, konvansiyonel kurutuculara kıyasla ise %36.4 daha hızlı kurutma sağlar.

Doğallık

Domates, biber, muz, çilek, havuç nane, ananas kiraz, üzüm, çilek, kayısı, kekik vb. gibi gıdalarla yaptığımız kurutma denemelerimizden sonra Hacettepe Üniversitesi ve UNAM işbirliği ile; renk analizi, rehidrasyon, duyusal analiz ve sem mikroskobu duyusal analizi yapılmış gıdaların doğallığının ve yapısının hiçbir şekilde bozulmadığı ortaya konulmuştur.

Fanlar

Ürünlerimizdeki giriş ve çıkış fanları sayesinde içerideki hava sirkülasyonu sağlanırken nem tahliye edilir. Böylelikle gıdalardan nemden uzaklaştırılarak hızlıca kurutulması sağlanmış olur.

Olumsuz Hava Şartları

Ürünümüz olumsuz hava şartlarından etkilenmemektedir. Kurutma esnasında beklenmedik bir yağmur ile karşılaştığında sistem kendini durdurur, ürünler hiçbir şekilde etkilenmez ve hava şartları olgunlaştığında sistem kendini tekrar devreye sokar.

Kurulum Sonrası

Kurulum sonrasında ürününüze uzaktan erişim sağlayarak otonom bakımlarını gerçekleştirebiliyoruz. Bunun dışında isteğinize göre yeni gıdalar tanımlayabiliyoruz.

Bakım & Onarım

Gerek uzaktan gerek şehrinizi ziyaret ederek ürününüze periyodik bakım sağlayabiliyoruz. Garanti süremiz ise 2 yıldır.

100

Doğal

100

Sağlıklı

100

Ekonomik

Yalnız Güneş Değsin!

Only SunTouched!

Farkı Ne?

Küresel pazarda yer alan benzer ürünlerle mukayese edildiğinde Günebakan’ın, enerji maliyetlerini neredeyse sıfıra indirdiği görülüyor. Ürünlerde katma değer yaratan doğallık korunurken gıda güvenliği ve kalite standardizasyonunu en üst seviyede tutulması amaçlanmaktadır. Böylelikle Günebakan kullanıcıları daha yüksek market fiyatlarına ulaşabilecekleri niş pazarda yerlerini almaktadır. Günebakan operatör ve yatırımcısına sunduğu kontrol olanaklarıyla da rakiplerinden ayrılmaktadır. Kurutulmakta olan gıdaya özel ürettiği çözüm doğrultusunda süreci otonomlaştırarak kullanıcıyı hesap ve takip zorunluluğundan kurtarmaktadır.
tr_TRTurkish